یکی از مهمترین عضو های هر دستگاه برش دهنده بتن الماسه یا همان سگمنت برش دهنده است که در اینجا به آن می پردازیم .

 

 

یک مته کرگیر از سه قسمت تشکیل شده است.

 

 

 

یک مته کرگیری از سه بخش  سگمنت کرگیری شفت اصلی و لوله مته کرگیری تشکیل شده است :

 

1.پیچ یا همان شفت اصلی که با توجه به شرکت های سازنده مته کرگیری در اشکال مختلف ساخته می شود.

 

2.لوله مته کرگیری که در قطرهای مختلف از1سانتی متر تا 2 متر میباشد 

 

3.سگمنت کرگیری که مهمترین بخش یک مته کرگیری است و بیشتر اصطکاک و برش بتن را این عضو بر عهده دارد

 

در اینجا میخواهیم بیشتر روی چگونگی سگمنت کرگیری -کیفیت سگمنت کرگیری- وانتخاب سگمنت کرگیری  با تناسب به نوع برش بپردازیم.

 

  

انواع سگمنت کرگیری جهت برش بتن

سگمنت کرگیری  متفرقه دارای بدنه ضعیف تر بوده و سرعت برش به دلیل ساختار بدنه کندتر است، به همین دلیل در روزهای اولیه استفاده بایستی فشار کاری کمتری وارد شده و پس از قرار گرفتن در سیکل برش کارایی سگمنت برش به مراتب بهبود می‌یابد. نوع چینی نسبت به دیگر مدل‌ها مناسب تر و اقتصادی تر می باشند.

اما در مورد سگمنت های اروپایی، بدنه های تولیدی از جنس کبالت می باشد که به همین علت ظاهر روشن تر و نرم تری دارند. این ویژگی باعث می شود شروع برش اصلی زودتر انجام شود که در نتیجه طول و عمر برش آن ها بالاتر می‌باشد.

سگمنت برش از دو بخش اصلی تشکیل شده که عبارتند از  بخش کریستال های الماس و بخش پیوندهای فولادی

کریستال های الماسی (عنصر برش

مهمترین عضو سگمنت کرگیری کریستال الماسی می باشد کریستال الماسی که به کار رفته در ساخت سگمنت برش از الماس های طبیعی و مصنوعی ساخته می‌شوند، کریستال های مصنوعی به لحاظ کیفی ویژگی و کارایی بیشتر و بهتری نسبت به کریستال های طبیعی دارند. ویژگی‌های اصلی الماس شرایطی را مهیا می سازد تا بتوان پیش‌بینی دقیقی از سرعت برش، وضوح و عمر مفید آن را تعیین نماییم.

 

پیوندهای فولادی در سگمنت های کرگیری

پیوند های فولادی در سگمنت های کرگیری در واقع مخلوطی متشکل از پودرهای فلزی است که در ترکیبات مختلف برای دستیابی به اندازه سایش خاص و سرعت برش استفاده می‌شود . این ترکیب یک پیوند فلزی فرموله شده می باشد که قادر است به صورت صحیح الماس را در محل  مورد نظر نگه دارد، به نحوی که حداکثر استفاده از نقاط الماس را قبل از آزاد کردن سنگ و نوردهی لایه بعدی الماس بدست آورد.

وظیفه اصلی این بخش از سگمنت برش ایجاد استحکام بین کریستال های الماس می باشد به صورتی که عناصر برش دهنده در ایده آل ترین حالت ممکن قرار گرفته و بهره وری بالایی از خود در سرعت و طول برش مقطع ایجاد نمایند.

 

 انحنای سگمنت برش

سگمنت ها در دو گروه ساده و کونیک دسته بندی می شوند. در دسته ی کونیک بین لبه ی ابتدا و انتها اختلاف ضخامت داریم. به همین علت طول عمر بدنه فولادی بیشتر می شود و سطوح تماس برش به حداقل می رسد در نتیجه در سیستم کر گیری باعث افزایش سرعت برش می شود.

سگمنت کرگیری

از جمله موارد تاثیر گذار در انتخاب سگمنت کرگیری بهینه می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • متراژ برش که در سیستم کرگیری بر حسب متر طول بوده و یکی از پارامترهای موثر می باشد .
  • راندمان برش که این مولفه نیز بر حسب متر مربع در هر ساعت تعیین می شود .
  • طول عمر هم ارتباط مستقیمی با ساختار و مکانیزم جوشکاری آن دارد.

 

 کیفیت سگمنت برش یا همان سگمنت کرگیری

کیفیت کریستال‌های الماس نقش تعیین کننده ای در کیفیت نهایی داشته و در راستای مقاومت در برابر گرما در دور بالای چرخش تعیین می گردد، نکته قابل توجه اینکه الماس با کیفیت بهتر، می‌تواند یک سگمنت کرگیری را طولانی‌تر از حد معمول در حالت تیز و برنده نگه دارد.

:H3 جوشکاری لیزری سگمنت برش

یکی از رایج‌ترین اشکال اتصال بخش‌های الماس به هسته‌های فولاد استفاده از تیغه جوشکاری لیزری می باشد. این متد قوی‌ترین و موثرترین روش برای ایجاد پیوند به هسته تیغه می باشد.

برای استفاده در مقیاس بالا و برای برش مواد سخت‌تر با عمق برش بیشتر نیاز به استفاده از تجهیزات اسب‌بخار بوده و هسته‌های تیغه فولادی برای این مصارف مقاوم­تر و ضخیم‌تر می باشند. ضخامت بیشتر و عمل‌آوری حرارتی به هسته اجازه می‌دهد که در برابر تنش پیچشی، از تجهیزات سنگین‌تر و اسب‌بخار بیشتر مقاومت کند.

در جوشکاری الماس با لیزر، برای برش بتن و آسفالت وهمچنین برش خشک استفاده می شود.

قیمت سگمنت برش

از عوامل تعیین کننده قیمت سگمنت مته کرگیری می توان به مقدار پراکندگی الماس ها، کیفیت ماسه ها و سنگریزه های الماس اشاره نمود، در واقع با استفاده از جوشکاری عضو جدید می‌توان مته رو به اتمام را احیا نموده و از سایر قطعات مته شامل بدنه و رابط اتصال به دستگاه به صورت بهینه بهره جست که با در نظر گرفتن این دیدگاه قیمت سگمنت برش نسبت به کارایی بالا و احیای مته معمولا عدد قابل توجهی نخواهد بود.

همچنین جهت دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ها می توانید با کارشناسان فرابین سازه در تماس باشید.

 

 

 

روش ساخت سگمنت

در فرآیند ساخت سگمنت مته کرگیری، بسته به قطر مته مورد نظر در ابعاد مشخص به صورت منحنی تولید و با سیستم جوشکاری به سر مته متصل می شوند.

از عوامل مهم دیگر، انحنا با توجه به قطر مته می باشد. عدم رعایت انحنای سگمنت برش موجب بیرون زدگی ها از محیط دایره ای مقطع مته و کاهش سرعت برش و عمر مفید آن خواهد شد.

 

جوش سگمنت

از جمله خدمات گروه تخصصی فرابین سازه در راستای بهینه سازی اقتصادی پروژه های مقاوم سازی در سطح کشور، جوش سگمنت برش می‌باشد.

نحوه جوش سگمنت مته کرگیری از جمله مواردی است که می بایست به آن توجه ویژه ای نمود. چگونگی این اتصال شامل روش های مختلفی از جمله جوش با سیم نقره، جوش با سیم برنجی، جوش برقی و یا جوش با شعله می باشد.

جوشکاری تاثیرگذارترین مولفه در طول عمر و کارکرد اجزای برش می باشد که شما برای انتخاب بهترین روش می‌توانید با کارشناسان فرابین سازه در تماس باشید.

نحوه اتصال و کیفیت جوشکاری نسبت به نوع آن از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته قابل توجه اینکه رسیدن حرارت دادن بیش از حد به الماس مجاز نمی باشد چرا که خواص اولیه سگمنت تولیدی را تحت تاثیر قرار میدهد.

یکی از بهترین نوع اتصال، استفاده از دستگاه های الکتریکی است زیرا حرارت بصورت یکسان بدنه و سایر اجزا را گرم می‌کند و از این نظر ساختار اصلی الماس آسیب نمی بیند و جایگذاری دقیق سگمنت مته کرگیری در بدنه رعایت می شود.